7 nawyków ludzi bogatych

Niewielu z nas przychodzi na świat w rodzinie królewskiej i nie musi zawracać sobie głowy myśleniem o pieniądzach. Większość bogatych ludzi dochodzi do pieniędzy ciężką pracą, choć prawdą jest, że kapitał na początek bardzo pomaga. Aby zacząć oszczędzać przejrzyj stronę ranking kont oszczędnościowych. Tyle że wielu jest takich, którzy kapitał mają, a nie potrafią go wykorzystać. Poznaj nawyki bogaczy, a zrozumiesz, jak wygląda droga na szczyt.

1. Określanie i znajomość własnych marzeń

To podstawa, na której trzeba budować swoje bogactwo. Jeśli kiedykolwiek podejmowałeś próby oszczędzania, masz świadomość, że najważniejsza jest znajomość celu. Najzamożniejsi ludzie tego świata doskonale wiedzą, po co się bogacili i co chcą osiągnąć za pomocą swoich pieniędzy. Nieważne, czy celem jest przejście na emeryturę w wieku czterdziestu lat, czy ratowanie planety przed globalnym ociepleniem bez znajomości celu i swoich marzeń zmierzasz donikąd, a to nie wróży ci sukcesu finansowego.

2. Utrzymywanie słów i emocji na wodzy

Stara zasada, nigdy nie pal za sobą mostów, którą bogaci stosują, jest niezawodna. Czasem kilka nierozważnych słów wypowiedzianych w nieodpowiednim momencie może przynieść kolosalne szkody. Podobnie jest z emocjami. Zapamiętaj, że decyzji finansowych nigdy nie podejmuje się pod wpływem jakichkolwiek emocji, nieważne, czy to strach, czy współczucie. Trzeźwość umysłu, ważenie słów i trzymanie nerwów na wodzy to podstawy sukcesu finansowego.

3. Troska o własny rozwój

Bogaci ludzie stale się uczą i dbają o to, aby rozwijać. Korzystają nie tyle z kursów co raczej bacznie obserwują i wyciągają wnioski z każdego działania. Nie ma nic gorszego, jak zatrzymanie się i dreptanie w miejscu. Równie ważne, jak troska o swój intelekt ważna jest troska o własne ciało. Każdy bogaty człowiek dobrze wie, że taniej jest zapobiegać niż leczyć, a właściwy wypoczynek może przynieść lepsze efekty niż przepracowanie.

4. Utrzymywanie relacji z ludźmi, którzy też osiągnęli sukces

Nie ma nic ważniejszego niż obracanie się we właściwym towarzystwie. Pamiętacie film „Jak poślubić milionera?”. Prawda, która z niego wynika, jest banalna. Musisz obracać się w towarzystwie milionerów, a wtedy na pewno któregoś poślubisz. Podobnie z bogactwem, obcowanie z właściwymi, czyli też zamożnymi ludźmi to możliwość stałego uczenia się, wymiany doświadczeń, ale też chęć utrzymania własnej, wysokiej pozycji.

5. Wydawanie zdecydowanie mniejszych pieniędzy niż się zarabia

Bogaty człowiek ma świadomość tego, że nie może wydawać wszystkiego, co zarabia. Wiadomo, że zamożny człowiek wydaje więcej niż ten uboższy. To nic innego, jak inflacja stylu życia, której tak łatwo się poddajemy. Po prostu im więcej zarabiamy, tym więcej wydajemy. Bogaci ludzie potrafią jednak utrzymać w ryzach pewną proporcję i po prostu, niezależnie od tego, ile zarabiają, potrafią odłożyć zawsze tę samą proporcjonalną do dochodów kwotę. Nieważne, ile zarabiasz, jeśli zawsze odłożysz 30% dochodów, zamożność cię nie ominie.

6. Dywersyfikowanie dochodów

Nie każdy biznes musi przynieść zysk, dlatego tak ważne jest czerpanie dochodów z wielu źródeł. Stały dopływ pieniędzy to podstawa, dlatego naprawdę bogaci nigdy nie mają tylko jednej firmy, tylko jednego typu akcji czy tylko jednej nieruchomości inwestycyjnej. Dywersyfikacja dochodu zdecydowanie zmniejsza ryzyko ewentualnej straty w razie nieprzewidzianych okoliczności. Próbuj brać przykład z bogatych i także zdywersyfikuj swoje dochody. Możesz potrzebować do tego konta, a najlepsze znajdziesz na stronie ranking kont osobistych.

7. Dzielenie się wiedzą i inwestowanie w innych

Na pewnym poziomie niejako obowiązkowe jest dzielenie się swoimi umiejętnościami i sukcesem. Nikt z ans nie żyje tylko dla siebie, a po to, aby wszystkim nam było lepiej. Dobrze zarabiający mają poczucie dzielenia się swoją wiedzą, sukcesem i często inwestują w innych i ich pomysły. Jeśli będziesz stosował się do tych samych zasad, co naprawdę bogaci ludzie, może i tobie ktoś poda w życiu wędkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *